О објективности, термину који многи узимају здраво за готово, за темат 28. броја из потпуно различитих перспектива писали су Иван Умељић, Ђорђе Петровић, Миљан Васић и Богдан Ђорђевић.
Ако сте се некада преслишавали за испит или окупили са друштвом на некој од клупа Студентског парка, онда сте учили и дружили се у друштву Доситеја Обрадовића, Јосифа Панчића и Јована Цвијића. Научни сарадник на Одељењу за историју уметности Филозофског факултета у Београду др Јована Николић доноси нам занимљиву причу о научницима из Студентског парка.
Какав се „пех“ десио Карлу Шпицвегу да од фармацеута постане један од водећих сликара бидермајера и на необичан начин споји науку и уметност, сазнајемо од Ане Самарџић.
Загледани у далеке светове који су од Земље често удаљени неколико милијарди светлосних година, дуго смо били у недоумици да ли нам, и у којој мери, промиче лепота матичне галаксије? Дарко Доневски, астрофизичар са међународног института СИССА у Италији, у рубрици Орбитирање истиче да смо са појавом моћних радио-интерферометара, који доносе детаљне радиоталасне снимке свемира, све ближи одговору на ово питање.